Rihanna Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Onu hepimiz popüler kültürün asi kızı olarak tanıyoruz. Ancak o göründüğünden daha fazlasını barındırıyor. Bugün sizler için Rihanna hakkında bilmeniz gereken 10 şeyi derledik.

1. Rihanna ünlü olmadan önce onu tanıdığımız bu adı kullanmıyordu. Tam adı Robyn Rihanna Fenty olan sansasyonel yıldız daha çok Robyn adını kullanıyordu.

2. Rihanna'nın babası Ronald Fenty aslen İrlanda-Barbados kökenli; annesi ise Monica Braithwaite ise Afro-Guyanalı

3. Rihanna da zor çocukluk dönemi geçiren ünlülerden biri. Babasının kötü alışkanlıkları (alkol-esrar) vardı ve henüz 14 yaşındayken anne ve babasının çalkantılı evliliklerini sona erdirmesine tanık oldu.

4. 2004 yılında Barbados'taki Combermere Lisesinde eğitim görürken okulda düzenlenen güzellik yarışmasını kazandı.4. Yarışmalardan söz etmişken 15 yaşında kazandığı yetenek yarışmasından bahsetmemek olmaz. Bir şeyler kazanmak Rihanna için asla yeni deneyimler değildi!

5. Büyüme döneminde kendisine Madonna, Mariah Carey, Janet Jackson ve Beyoncé'yi örnek aldığını söylüyor. 

6. İlk teklisi “Pon De Replay” Billboard Hot 100'da 2 numaraya kadar yükselmişti. İlk 1 numarasını ise "S.O.S (Rescue Me)" ile yaşadı. O tarihten sonra onu durdurmak mümkün olmadı!

7. 2006 yılında ölümcül hastalıklarla mücadele eden çocuklar için Believe Vakfını kurdu. "Gençken televizyonda acı çeken çocukları görürdüm. Bu yüzden sürekli büyüdüğümde onlara yardım etmek istediğimi söylerdim" -2008 People Dergisi


8. Rihanna büyük bir dünya yıldızı oldu ancak asla geldiği yerleri unutmadı. 2007 yılında Barbados'un turizm tanıtım yüzü oldu ve şu anda Gençlik ve Kültür elçisi onursal unvanını taşıyor.

9. Santa Monica'daki Giorgio Baldi isimli İtalyan restoranını çok seviyor. Genellikle domates soslu ve kızartılmış kalamarlı spagetti sipariş ediyor.

10. Sahneye çıkmadan önce bir tek atmayı ihmal etmiyor. Favorisi ise dark likör ancak ara sıra vodka da kullanıyor.
 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!