Köşe Yazısı: +18

Merhaba Genç Magazin okuyucuları...
Biliyorum çoook uzun bir zamandır yeni yazılar yayımlayamıyorum. Yeni yazılar yazamamın iki sebebi vardı. Biri ÖSYM adlı lanet bir sistem. Tam 1 yıl boyunca hayatımın her anını kısıtlayan sistem yüzünden yeni yazılar yayımlayamadım. İkinci sebep ise size anlatabileceğim ilginç şeyin başıma gelmemesi. İnanılır gibi değil gerçekten. Bu zamana kadar en az 5 anketörle kavgam, 2 trafik kazam, 4-5 tane rezil anım olmalıydı ki hemen gelip size anlatayım. Ama yok!!

Düşünüyorum düşünüyorum ama bir türlü komik bir an çıkaramıyorum derken birde her yerde mor ampuller yandı. (Mor dememin sebebi mor rengi çok sevmem, sarıyı pek sevmem de) Hazırsanız size 18 yaş altının giremediği bir yere nasıl ne zorluklarla girdiğimi ve girdikten sonra başımıza neler geldiğini anlatacağım. Ama dikkat kimseye anlatıp başımı derde sokmayın ya da başkalarının :)))

Ramazan ayına girmeden bir gün önce gerçekleşen bu olay gençliğimin (şimdilik) en korkuyla geçirdiğim geceydi.  Her şey bir akşam kız kıza toplanıp eğlenmek istememizle başladı. Aralarında ablamın da (20) olduğu arkadaşlarımla (20) (18) bir bara gitmeye karar verdik. Aslında oraya gideceğimiz başından belliydi çünkü arkadaşlarımdan biri içeride çalışanlardan biriyle konuşuyordu. Arkadaş olarak tabi...
İçeriye gireceğimiz sırada kimliklerimizi çıkarmaya başladık ve işte o an hepimizin gözleri karardı. Çünkü malesef ki bir AĞUSTOS doğumluyum. ( bu arada doğum günüme de 25 gün kaldı) (1 Ağustos :)) )

Neyse dedik bir şansımızı deneyelim belki sorun etmez.Ayaklarım titreye titreye gittik kapıya. En sona ben kaldım herkes öbür taraftan bana bakıyorlar bense adama. Sen giremezsin dedi ve verdi kimliğimi. Tabi bundan sonra olaylar çorap söküğü gibi gelmeyi başladı. Başta olmak üzere herkes adamla konuşmaya başlayınca ir anda kavga alanına döndü ortalık. Bizde içeride ki arkadaşımızı çağırmasını söyledik. Adam bunu duyunca daha çok sinirlendi tabi.

-xxx çağırınca içeriye girebileceğinizi mi zannediyorsunuz? dedi.

Oradan biraz uzaklaşıp arkadaşını aradı arkadaşım ve durumu anlattı. Oda bize aramasını beklememizi söyledi. Biz sakinleşmeyi beklerken aradı ve gelmemizi söyledi. Ama nasıl başımdan aşağıya kızgın yağlar döküyorlarmış gibi hissettim. Kapıda ki adam çok kötü bakıyordu bana. Tekrardan gittiğimizde kapıda bir sürü kişi vardı. Adam yine kimliklerimizi istedi bu sefer sesi kısık bir sesle geç dedi ta ki bana gelene kadar. Resmen kimliği yüzüme attı. Buna karşılık bizde kötü kız kahkamızı atıp içeri girdik.
Gecemiz bu şekilde bitirdikten sonra gayet rahat bir şekilde kapıdan çıkıp evimize gittik. Aa şunu söylemeden de geçmeyeyim alkol almadık.

Eveeet bir yazının daha sonuna geldik. Yazmaya değer bir şeyler bulduğumda hemen yazacağım bekleyin beni. Bu sefer arayı bu kadar açmayalım. Cümle hataları varsa lütfen mahsur görün hatalarımı buradan göremiyorum.Yorum bırakmayı unutmayın :)

                                                                                                                               -Hülya Temiz

 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!