Sia Seyirciye Arkası Dönük Performans Sergiledi

Bu yıl Temmuz ayında "1000 Forms of Fear" isimli 6. stüdyo albümünü dinleyiciler ile buluşturan Avustralyalı şarkıcı/söz yazarı Sia Furler, 24 Ekim Cuma günü Los Angeles'ta  Hollywood Bowl'da düzenlenen 2014 We Can Survive konserinde performans sergiledi.

 Yeni albümü ile birlikte  canlı  performanslarını izleyiciye arkası dönük bir şekilde gerçekleştiren 38 yaşındaki şarkıcı, kendisini dinlemeye gelen dinleyicilerine “Chandelier,” “Diamonds,” ve “Elastic Heart” şarkılarını seslendirdi. Şarkıcıya performansı sırasında sahnede “Chandelier" klibinin 12 yaşındaki dansçısı Maddie Ziegler eşlik etti.

Sahnede neden izleyiciye arkasını dönerek performans sergilediğini Dazed dergisine verdiği röportajında açıklık getiren Sia, "1000 Forms of Fear" albümü fotoğraf çekimlerinde, şovlarında ve video kliplerinde yüzünü göstermeme kararı aldığını, bunun yerine de yayınladığı videolar aracılığı ile görsel sanat yaratmaya odaklandığını söyledi.
"Bu albümün zaten büyük bir konsepti var ve bunu nasıl sunmak istiyorsam o şekilde yaptım. Ben ünlü olmak istemiyorum. Amy Winehouse'un arı kovanı saç modelinden sonra sanırım ben de bir sarışın bob'um. (bob:kısa saç modeli) Eğer bu benim markam ise, yüzümü nasıl satmak zorunda kalmaktan kaçınabilirim diye düşündüm sonra hedefim sarışın bob tarzı yaratmak oldu. Bu süreç içinde sarı peruğumu takıp farklı bir kişi olacağım ve onlar dudaklarını oynatırken ben canlı performans yapacağım ya da onlar dans edip çeşitli performanslar sergilerken ben Ellen'ın programındaki gibi izleyiciye sırtımı döneceğim."
 


Sia'nın Mayıs ayında çıktığı Ellen'ın programında arkası dönük performansı:

 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!