Meghan Trainor ile Tanışın!

Şu sıralar Billboard Hot 100 listesinde "All About That Bass" şarkısı ile 2 numaraya kadar yükselerek dikkatleri üzerine çekmeye başaran Amerikalı genç ve başarılı yetenek Meghan Trainor'ı daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Meghan Trainor'ın tam adı Meghan Elizabeth Trainor. 22 Aralık 1993 yılında ABD'de  Massachusetts'de Nantucket Adasında dünyaya geldi. Annesinin adı Kelli Trainor, babasının adı ise Gary Trainor.  Ryan ve Justin isimli iki erkek kardeşi var. Müzikle ilgilenen bir ailede büyüyen Trainor, 11 yaşından beri şarkı yazıyor. 13 yaşındayken kendi şarkılarını üretmesi için ailesi ona bir bilgisayar almış. Çocukluğunu Nantucket Adasında geçiren genç şarkıcı daha sonra ailesi ile birlikte Cape Cod'a yerleşti.

Genç şarkıcı, 4 yıl boyunca Island Fusion isimli grupta çaldı. Solo ve geri vokal yaptı ayrıca performanslarında klavye, gitar, perküsyon gibi müzik aletleriyle destekledi. The Nauset Lisesinin Tiz Korusu üyesi. Caz grubunda çalan tek kadın üye olan Trainor, aynı zamanda bu grupta solistlikte yaptı.

2011 yılında kendi yazdığı şarkılardan oluşan "I'll Sing With You" isimli bir albümünü yayınladı. 17 yaşındayken Durango Songwriters Expo'ya katıldı ve NRBQ'dan  Al Anderson onu  Big Yellow Dog Music'den Carla Wallace'la tanıştırdı. Lisesi devam ederken 18. yaş gününden sonra Big Yellow Dog ile şarkı yazarı olarak anlaşma imzaladı. 19 yaşında geldiğinde ise Nashville taşınarak orada yaşamaya başladı.

Yazmak için Los Angeles, Kalifornia, New York City, New York ve Nashville, Tennessee gibi ülkeleri gezmeye gitti. Meghan Trainor gezilerinin birinde Grammy adaylarını belirleyen yapımcı Kevin Kadish ile tanıştı ve onunla bir şarkı yazdı. İkili 2014 yılında birlikte "All About That Bass" şarkısını yazdı ve daha sonra şarkıyı diğer  şarkıcıların ilgilisini çeker diye yayın şirketlerine gönderdi. Şarkının demosunu dinleyen Epic Record'ın CEO'su LA Reid, Meghan Trainor ile solo albüm için anlaşma imzaladı.

2 Haziran'a gelindiğinde ise Kevin Kadish ile birlikte yazdığı "All About That Bass" isimli şarkısını satışa sunan Meghan Trainor, 26 Ağustos'ta Billboard Hot 100 listesine 84 numaran giriş yaptı ve hızlı yükselişe geçerek 4. haftasında 2 numaraya yerleşti.

Billboard ile gerçekleştirdiği röportajında şarkısı hakkında konuşan Meghan Tranior:
"Şarkıyı kendim için yazdım çünkü bende gençliğimden bu yana kilo sorunu ile mücadele ediyorum. En iyi arkadaşım güzel bir tanrıça  fakat aynada kendini kusurlu görüyor. "Benim alnım çok büyük" ya da "omuzlarım çok dışarı çıkık" gibi şeyler..  Bu yüzden diğer kızların şarkı ile ilişki kurmaları beni daha da iyi hissettirdi. Bu tür insanlara yardım ediyor olmak olağanüstü bir şey." demişti
Şarkısında "Popomu geri getiriyorum. Git ve ince sürtüklere selam söyle" sözleri üzerine:
Hatta bazı nefret yorumları gördüm.. Fakat ben ince kızlara saldırıda bulunmadım. Bazı kızlar yorumda" Ben sıfır kiloyum bu yüzden benden nefret etmen gerekir." diyor fakat hepsi bu kadar da değil. Youtube sayfamda tartışmalar oldu. Biri "Sen onun ne demek istediğini bilmiyorsun" diyor diğeri ise o aslında "Biliyorum hatta sen ince kızlarla mücadele ediyorsun" diyor. Nasıl hissettiğim tam olarak bu.
Epic Records ve Sony Music etiketi ile 9 Eylül'de "Title" ismini verdiği ilk EP'sini yayınlayacağını duyuran 20 yaşındaki genç şarkıcının EP'si ile aynı adı taşıyan ilk stüdyo albümü "Title" ise 2015 yılı Ocak ayında müzik severlerle buluştu.

 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!