Köşe Yazısı: Aşkın Evreleri #2

Selam millet :) keyifler nasıl? tatilin bitmesine az kaldı nasıl iyi olabiliriz diye haykırışlarınızı duyabiliyorum. hadi okulların açılmasına 23 gün kaldı ama malesef son sınıfların -yani benimde için de bulunduğum- kabusu olan üniversite sınavına hazırlıkları başladı. kalmış şurada 23 gün onu da burnumuzdan getiriyorlar. her neyse bu gün geçen hafta yarısını yayımladığım yazının devamını getireceğim. Yani Aşkın Evreleri 2...


4. Evre: Cicim Ayı
ah. nasıl başlasam bilmiyorum. sevgiliniz olmadığın da yakın arkadaşlarınızın ilişkilerini görünce gerçekten gözlerini devirdiğin ama kendi ilişkinde hiç bitmesini istemediğin bir rüya gibi. inşallah ne demek istediğimi anlamışsınızdır. bence bir çoğumuz cicim ayları yüzünden sonradan çok zorluk çekiyor. nasıl mı?
ilk zamanlar da kız ne derse o oluyor. erkek hep kızın dediklerine göre hareket ediyor. ne istese onu alıyor falan filan. ee cicim ayları bittiğinde ne oluyor? tüm düzen o kurulan hayaller puff...
artık kız erkeğin her dediğini yapmasından sıkılıyor erkekte kızın her dediğini yapmaktan.
sonra haliyle kavgalar başlıyor. toparla toparlayabilirsen.

5.Evre: Sönük İlişki
İlişkiye heyecan katmak için yapılan karşılıklı oyunlar en sevdiğim kısım. bir ilişkinin en eğlenceli zamanları da diyebilirim. tabi bu bazılarımız için geri tepebilir. bunun sonucunda ilişkisi bitmiş bir çok ilişki gördüm. en çok uygulanan tabi ki şüphesiz kıskandırma.özellikle arkadaş ortamın da kusursuz işlenen şey. mesela şöyle anlatayım kankaların da olduğu bir ortamda eski sınıf arkadaşlarında bahsedilir "vaay bu çocuk ne sünepeydi bir de şimdi ki haline bak taş taş" gibi yorum arkadaşları onaylamak bile yeterince yeterli. sonrası çorap söküğü gibi geliyor zaten.
ilk başlarda erkek kıskandığını kabul etmez. hep alttan alttan tripler atıp kızın anlamasını ister. ama kız kıskanıyor musun sen dediğin de "yok artık daha neler ne kıskanacağım" diye tırı vırı yaparlar. bu sefer erkek atağa geçerek kızın ilgisini çekmeye çalışır.
bu anlattığım kızlar cephesinde olanlar şimdi bir de olaya erkeklerin cephesinden bakalım.
şimdi şöyle bir şey var ki gerçekten birbirinize aşıksanız erkeğin ağzından çıkan her "kız" kelimesi kızın kıskanmasına hatta ve hatta ortalığı ayağa kaldırması için kafi. işte ters tepmesinin sebebi de bu zaten. bu yüzden erkeklere benden bir Güzin abla tavsiyesi biz kız arkadaşınızı kıskandırmadan önce (yani bilerek) en az 1 milyon kere düşünün. akıllıca hareket edin ve kız arkadaşınızın kişiliğine göre adım atın.

6.Evre: Ayrılık Sendromu
ve son kısıma geldik. bu zamana kadar yaşanan her şeyin gözünüzün önünden bir flashback gibi geçmesiyle yatağınızdan çıkmak istemediğiniz konuşmak bile istemediğiniz bir dönem. yerde sümüklü mendiller oda da iğrenç bir hava ama bunu siz hariç herkes alabiliyor.tabi her zaman bu kadar şiddetli olmuyor. bazılarımız bu dönemi daha hafif atlatabilir. tabi hafiflikten kastım. müzik dinledikçe aklımıza gelen anılar kontrol edemediğimiz göz yağları gibi. şuan sanki yemek tarifi verir gibi yazıyorum ama hiçte kolay bir şey değil. bu evrenin sonu getirip getirirsem güzel bir son olmaz bence bu yüzden burada bitireceğim. sadece yine bir Güzin ablası olarak tavsiye vereceğim bu zamanı bol bol arkadaşlarla geçirmenizi tavsiye ederim. müzikten olabildiğince kaçın. ya da boşverin her şeyi hayattan nasıl zevk alıyorsanız onları yapın. nasıl mutlu olacaksanız.

arkadaşlar üniversite sınavımın hazırlıkları başladığından internete girip yazı yazmam zor oluyor ama elimden geldiğince yeni yazı yayımlamaya devam edeceğim.lütfen bahanemi kabul edin :))) bana bizzat ulaşmak isteyenler varsa twitterdan @temizhulya yazarak ya da sayfaya mesaj atarak bana ulaşabilirsiniz.

iyi kötü her türlü yorumunuzu bekliyorum. iyi tatiller :D

                                                                                                                                -Hülya Temiz.
 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!