Köşe Yazısı: Aynı Yıldızın Altında

eveeeet filmi ilk günden izlemenin verdiği gazla size bu yazımı erkenden yayımlamak istiyorum. filmi izlemeyenler merak etmeyin spoiler vermeyeceğim. o yüzden rahat rahat okuyabilirsiniz.

öncelikle filmden hiçbir şey anlamadığımı belirtmek istiyorum. neden mi? çünkü (lütfen herkes üzerine alınmasın) bazı küçük arkadaş grubuyla izledim ve malesef ki bu grup hiçte sakin bir grup değildi. buradan onlara sitemimi belirtmek istiyorum. hayatımızda ilk defa sinemada küçük yaştaki kızlarla kavga ettik. inanması zor gelebilir ama olan bu. bu filmi bu şekilde beni izlemek gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. her sahnede alkış tutan arkadaşlar sayesinde izlediğimden hiçbir şey anlamadık...filme gelecek olursak kesinlikle kesinlikle ve kesinlikle inanılmaz güzel bir film. zaten kitabını okurken kafamızda ne kurduysak olduğu gibi aktarmışlar.kitaptaki kelimelere kadar aynı yapılmıştı. sonlarına geldikçe çeşmeleri açmaya başlıyorsunuz zaten. hele ki sonunu biliyorsanız daha filmin jenariği girdiğinde gözleriniz doluyor. kitapta ki sonsuzluğu filminde de doya doya almak benim bu filme aşık olmama yetti. kitabı ilk okuduğum zaman "aşkı hayatımızdan ne kadar kovarsak da  ne kadar küfür de etsek  kaçamayız" demiştim. filmde de aynı hazzı aldığım için ne koşulda izlemiş olursam olayım her zaman aklımın bir köşesinde olacak bir film.
oyuncuların oyunculuğu inanılmazdı. daha önce isimlerini hiç duymadığım oyuncular olmasına rağmen sanki yıllardır izlediğim oyuncular gibi hissettim.

kavgayı merak edenler aranız da varsa bunu da severek anlatırım. başta da dediğim gibi küçük yaş grubumuzda ki arkadaşlar malesef her sahnede alkış tutup ıslık çaldılar. tam ağlamaya başlayacakken arkada ki 3 sırayı komple kaplayan arkadaşlar kahkahalarla "ayyyy ne kadar tatlı çocuk" diyerek ağlamamızı engellediler. sağolsunlar sayelerinde makyajımız akmadı. herkes benden ani bir tepki beklerken başka bir arkadaşım ayağa kalkıp "susun lütfen burada film izliyoruz" diye bağırdı. ee onlarda altta kalır mı? tabi ki kalmazlar.
"sanane biz böyle seviyoruz" demesiyle  laf atışması sayesinde filmin bir kaç dakikasını kaçırdık malesef. iki tarafta sakinleşip filmi izlemeye devam edince sorun çözüldü zannettik ama öyle olmadı. her öpüşme sahnesinde çığlık atıp alkış tutmaya devam eden arkadaşlara sert bir el hareketle susturan ablaya buradan sonsuz teşekkürler ediyoruz.

her neyse son olarak izlemeyen ve izlemek istemeyen arkadaşlar biran önce izlemenizi tavsiye ediyorum. kesinlikle pişman olmayacaksınız. ayrıca izlemeyenler için tavsiyem filmi izlemeye gidenlerin fazla makyaj yapmamasını, yanınızda mutlaka güneş gözlüğünün ve bol bol mendil bulundurmasını öneriyorum. bunun gibi film veya kitap eleştirileri yapmamı isterseniz yorum atın. elimden geldiğince yazamaya çalışacağım. bu sayede aklınızda bir şeyler şekillenebilir.

iyi kötü her türlü yorumunuzu bekliyorum :)
                                                                                                                                  -Hülya Temiz
 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!