Köşe Yazısı: Mükemmel Buluşma

merhaba arkadaşlar... bu hafta daha önce hiç yazmadığım türde bir yazı yazacağım. genelde siz daha önce kimseye anlatamadığım şeyleri anlattım. ne kadar rezil bir anım varsa artık biliyorsunuz. bunları biliyorsanız beni de az çok tanıyorsunuz demektir. her neyse burada yine kendimden bahsetmeye başlarsam susmam biliyorsunuz. bu hafta ki yazıda size kadı ve erkeklerin arasında ki farkı bir kere daha fark ettireceğim.


bir kız ve erkek buluşacakları gün neler yaşarlar konu başlığı altına aşama aşama anlatacağım. iyi dinleyin.

1- kızlar için  banyo hazırlığı

bir kız dışarıya çıkacağı zaman özellikle de bir erkekle bulaşacaksa o gün her şeyin mükemmel olmalı. her zaman her duruma karşı hazırlıklı olmalı. kızlar ince düşünür her şeyi.adımlarını bu yönde atar. hafta sonları kalktığı saatin aksine daha erken uyanır dişlerini özenle fırçalar saçları uzunsa akşamdan ördüğü saçlarını bozmadan daha sıkı bağlar ki saçını daha güzel dursun. cildinin daha pürüzsüz durması için yüzünde kalıp gibi yapışmış en ufak bir harekette cildinizde yırtılma hissi veren maskelerle dolaşır. geriye kalan ince işlerden sonra banyo da ki işi ŞİMDİLİK bitmiştir.

2- erkekler için banyo hazırlığı

 kızlara kıyasla erkekler en az 2-3 saat sonra ya hazırlanır ya da hazırlanmazlar. işleri kolay olduğundan 15 dk yeter diyerek uyumaya devam ederler.pek belli etmeseler de erkekler de en az kadınlar kadar önem verirler bütür şeylere. sadece kadınları ya da başkalarının ağzına düşmemek için belli etmiyorlar. erkekler için banyo hazırlığı giyimden sonra gelen kısımdır. erkekler bizim kadar dertleri olmadıkları için banyoya sadece yüzlerini yıkamak ve dişlerini fırçalamak için girerler. ŞİMDİLİK...

3- Kızlar için öldürücü darbe kıyafet seçimi

en ama en zor kısım bu olsa gerek. doğru kıyafet seçimi bir kızın tüm gün kendine olan güvenini kat kat arttırabilir. rahat hissetmediği bir kıyafetin için olmaması demek o günün zehir gibi öldürücü geçmesine neden olabilir. bu yüzden doğru kıyafet seçmek önemlidir. banyoda ki işlerini hallettikten sonra saatlerce dolabın karşısında hiçbir şey yapmadan oturup ne giysem diye düşünür. 1 saat içinde en az 15 parça kıyafet giyer ve katlar yerine koyar. en sonunda cinnet geçirmesine ramak kala denediklerinden birini seçer. kıyafetini seçse uygun ayakkabı bulamaz. hadi diyelim ayakkabıyı da buldu bu sefer çanta uydurmak için uğraşır.

4- erkeklere göre kıyafet seçimi

erkeklerde özendiğim tek şey ne giyseler karşısındakilerin gözüne batmazlar. mesela kot pantolonun üstüne bir gömlek ya da tişört giydiklerinde karşıdan geçen biri "bu ne giymiş böyle?" diye bakarak geçmezler. bir çok seçenekleri var.bir hafta boyunca aynı pantolonun üstüne farklı tişörtler giyseler kimse aynı pantolon olduğunu anlamaz.ilk buluşmaya giden bir erkek her zamankinden daha özenli olmaya çalışır.karşısında ki kız gerçekten hoşlandığı biriyse erkeklerde mükemmeli ister. bunu da atlamamak gerek. ikinci gömlek tişört denemesinden sonra kıyafet faslı bitmiştir.

5- kızlar için en sıkıntılı kısım.... saçlar.

bir kızın en büyük aksesuarının  saçları olduğunu düşünürüm. saçların ne kadar güzelse güzelsindir. tabi bu benim düşüncem. kıyafet seçiminde ki gibi burada da bir üre aynaya bakarak düşünülür. "acaba saçımı şöyle yapsam olur mu?" "yoksa şurayı biraz kabartsam garip mi kaçar?" "dalgalı mı yapsam düz mü? " "şuraya bir toka daha taksam mı?" gibi milyon tane soruyu kendimize tekrar tekrar sorarız.belki kaç kere yapıp bozmuşuzdur o saçlarımızı. bozulmaması için elimizi hiç bir şekilde saçımıza götürmeyiz. buluşana kadar o şekilde kalmalı.

6-erkekler için en önemli etken saçlar...

bir erkeğin en özendiği kısım saçları olsa gerek. bizim tüm gün kıyafetti saçtı diye geçirdiğimiz zamanları onlar ayna karşısında saçlarının boyutlarını eşitleyerek geçiriyorlar. yana yatırdıkları her telin mutlaka dışarı taşmaması gerek. bunun için tüm spreyleri bile bitirebilirler. (buna fazlasıyla şait oldum emin olabilirsiniz.) büyük uğraşlar sonucunda saçlar istenildiği gibi olmuştur.

7-kızlar için kıyafetten sonra ki büyük etken takılar...

kıyafeti tamamlayan aksesuarlar seçmekte en az kıyafet kadar zordur. "acaba küpe,kolye ve bileklik mi taksam yoksa kolye yüzük 4-5 tane bileklik mi? bir kaç denemeden sonra hepsini takmaya karar verilir.  geriye parfüm kalır. bolca sıkılan parfümden sonra buluşma saati gelmiştir.

8- erkekler için aksesuar..

son zamanlarda göründüğü gibi erkeklerin bir çoğu bileklik takıyor. çokta yakışıyor. onlar için aksesuar fixtir. kıyafetlerine göre seçmezler. ama kendini belli etmesi gerek önemli şey kokudur. ben erkek kokularına bayılırım. erkeklerin şıklığını tamamlayan şeydir kesinlikle parfüm. son olarak da parfümünü sıkan erkek buluşma yerine gitmek için yola çıkar.

böylelikle mükemmel buluşma için hazırlıklar bitmiştir. genel olarak ele aldığımızda durum bu. tespitlerime göre bir kız buluşma için en fazla 3 erkekler ise en fazla 45 dakika için hazırlanıyor. aslındaki tüm bu yazının kısaca özeti bu. konuyu olabildiğince genel olarak ele almaya çalıştım. umarım beğenmişsinizdir. bol bol yorumlarınızı bekliyorum...

                                                                                                                                   -Hülya Temiz

 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!