Köşe Yazısı: Hayatımın Parçası Diziler

Merhaba arkadaşlar keyifler nasıl? umarım güzel bir hafta geçiriyorsunuzdur. (bu sınav haftası ne kadar güzel geçerse tabi). bu hafta konu eminim ki bir çocuğumuzun başına gelen şeyler. yerli-yabancı diziler birçoğumuzun hayatında yer edindi. benim için yabancı diziler daha çok yer kaplıyor. nedeni ise farklı hayatlar farklı kültürleri görmek hoşuma gidiyor.

izledikçe kıskandığımız gördükçe yaşamak istediğimiz hayatları bir nebzede olsa kesintisiz izlediğimiz zaman bir süre sonra hayal gücümüzü de işliyor. büyük hayal kırıklığıyla bıraktığımız bölümün sonunu yolda yürürken bile düşünüyoruz. şahsen ben düşünüyorum. bazen o kadar kıskanıyorum ki o hayatları. her ne olursa olsun ne yaşarlarsa yaşasınlar hep sevdiklerine dönüyorlar. sonu hep mutlu bitiyor.

aslında sonunu bildiğimiz şeyler pek heyecan vermese de bir süre sonra acaba sonunu nasıl bitirecekler düşüncesiyle soluksuz izlemeye devam ediyoruz. bazen düşünmeden edemiyorum acaba bu olayları yaşayanlar gerçekten var mıdır? gerçekten düşünmeden edemiyorum.  bazen arkadaşlarımla konuştuğumda konu hakkında izlediğim dizilerden birinden olan bir olay geliyor. bu seferde kendi kendime gülüyorum. neden gülüyorsun diyorlar anlatmaya başladığımda hepsinin yüzünde oluşan ifade "yine mi diziler?" diyorlar.

fazla dizi ya da film izlemeyi neden bu kadar abartıyorlar anlamıyorum. ben o dizileri izlerken hayatın kötü taraflarını unutuyorum. bu da bir süreliğine de olsa moralimi yükseltiyor. benim gibi dizi manyağı olanların da böyle hissettiğini düşünüyorum. bir çoğumuz aşkı bu filmler sayesinde tanıdık. onların aşkı bize hissetirmeleriyle göstermeleriyle aşkın ne olduğu anladık. sadece aşkta değil hayatta ki bir çok olumsuzluğu öğrendik.

en başta da dediğim gibi farklı kültürler hoşuma gidiyor. bende ki merakla ben taaa kore dizilerine kadar bulaştım. bir başladım bir başladım bir anda 8 dizi bitirmişim. zaten bir dizi 16 bölüm sabah başlıyorsun kafanı kaldırdığında neredeyse akşam olmuş farkında değilsin.  birine kore dizisi izliyorum dediğimde bir çoğu yüzünü ekşitip "kore dizisi mi? başka bir şey bulmadın mı?" gibi tepkiler veriyorlar.
bu ön yargılar hiç bir zaman hayatımızdan eksilmeyecek sanırım.

arkadaşlarımızla cips kola film üçlüsünü yaptığımız zamanı hiçbir şeye değişmem. konuşmasak da hareketli bir şeyler yapmasak da hepimiz aynı düşünceleri paylaşıyoruz o anda.  o dakikalar gerçekten kelimelerle anlatılmayacak bir sıcaklıkla doluyor içim. bu yüzden en keyifli anlarımı arkadaşlarımla dizi izlerken yaşıyorum.

sürekli olarak dizi izliyor olmamız izim asosyal olduğumuz anlamına gelmiyor tabi. böyle düşünenlere de kıl oluyorum. hayatın tadını birazda görerek çıkarmak gerektiğini düşünüyorum. bu konu hakkında aslında söyleyecek anlatacak çok şey var ama yazıyı burada bitirip söylediğim söylemediğim şeyleri sizin düşünmeniz için yalnız bırakıyorum.

iyi kötü her türlü yorumunuzu bekliyorum. mutlu hafta sonları diliyorum :)
                                                                                                                   -Hülya Temiz 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!