Film Önerisi: Uyumsuz

Filmi daha yeni izledim ve düşüncelerimi de taze taze yazayım istedim.  Çok beğendiğim serilerden biri Uyumsuz bu yüzden filmi ne kadar tarafsız izledim bilmiyorum ama kitabı beğenen veya fantastik türündeki filmleri sevenlerin beğeneceğini düşündüğüm bir film..
Uzak bir gelecekte geçen distopik hikayede insanlık, her biri farklı bir erdemi temsil eden beş farklı parçaya bölünmüş bir düzende yaşamaktadır. İnsanlar 16 yaşına geldiklerinde kendi insani özelliklerine göre bu beş bölümden birine dahil olup ömür boyu bu bölümde yaşamlarını sürdürmektedirler. Tris Prior için de bu kuralı uygulama zamanı geldiğinde kendiyle ilgili büyük bir sırrı keşfeder: Tris, 'uyumsuz'dur ve herhangi bir gruba ait olması mümkün değildir. Asıl sorun ise uyumsuzların bir lider tarafından yok edildiği ve bu yüzden hayatını kurtarabilmek için kaçması gerektiği gerçeğiyle yüzleştiği an ortaya çıkar. Tris bu belalı yolculukta hem hayatta kalabilmek hem de kendisi gibi uyumsuzların bu düzende neden bu denli tehlikeli bulunduklarını öğrenebilmek için Four adlı gizemli bir yabancıya güvenmek ve onunla işbirliği yapmak zorunda kalır.
Veronica Roth'un yazmış olduğu seriden uyarlanan Uyumsuz filminde yer alan oyuncular: Shailene Woodley, Theo James, Kate Winslet, Zoë Kravitz, Ansel Elgort, Miles Teller, Jai Courtney ve Maggie Q. Oyunculuların hepsi çok iyiydi ama Shailene Woodley,Theo James ve Jai Courtney'in rolleriyle bütünleştiğini ve daha yüksek performans sergilediklerini düşünüyorum.

Kitabıyla kıyaslarsak genel olarak kitaba bağlı kalınmış fakat Will&Christina atışmaları/yakınlaşmaları ve Edward ve Myra'nın ayrıldığı gibi bir iki sahne gösterilmedi. 506 sayfalık bir kitap 139 dakikaya sığdırmaya çalıştıkları için çokta gözüme batmadı açıkçası.

Yayınlanan fragmanlardan ve fotoğraflardan dolayı beklentim yüksekti ve gerçekten de beklediğimden çok iyi çıktı. İzlemenizi tavsiye ederim.
 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!