Köşe Yazısı: Futbol Aşkının Hazın Sonu

Merhabalaaaar :) bu hafta size yine rezil olduğum sizin gülerek benim de yazdıktan sonra "iyi mi yine rezil oldum "diyeceğim bir anım geliyor. hazır mısınız? bir erkeğin ütü yapması, bulaşık yıkaması kadınlara nasıl garip geliyorsa bir kızın futbol bağımlısı olması da erkeklerin garibine geliyor. burada ki futbol bağımlısı ben oluyorum. küçükken ablam ve kız arkadaşlarım mahallede ip atlarken ben sokakta ki erkeklerle futbol oynardım. oradan belli imiş böyle olacağım. kız görünümlü erkek gibiymişim. gezmeye gittik mi hep elbise giyen ben sokağa çıkıp çıplak ayakla bile futbol oynarmışım. (tabi kız olduğum için kaleci olurdum) (söylemesi ayıp çok iyi kaleciydim) her neyse  asıl konumuza dönersek yani rezil anıma fenerbahçe galatasaray derbisini kafede izlemeye gidecektik babamla. formamı giydim,tırnaklarımı sarı kırmızı bile yaptım. hatta öyle bir gaza geldim ki sarı kırmızı da far sürdüm.


kafeye gidene kadar neler çektim bilemezsiniz. kimileri "aferin kızım alla senin gibi kız yok" dedi kimi de küfür etti. neyse ki kafeye vardım gittim oturdum kuzenimin ve babamın yanına. kuzenim de fanatik fenerbahçeli kafe de ki tek kızlarda biziz bu arada. beni gördü bir durdu mal mal yüzüme baktı.
ne olduğunu sorunca "kaşlarının biri sarı biri kırmızı" dedi. dediğini 4-5 dakika sonra anladım.   koşarak tuvalete gitmeye çalıştık ama tuvaleti bir türlü bulamıyoruz. ellerimle kaşlarımı tutup adamların arasında koşuyoruz. o sırada keşke ama keşke sadece kaşlarım değil tüm yüzüm sarı kırmızı olsa da kimse ben olduğumu anlamasa diye dua ettim.

geçen sene beğendiğim çocuk da buradaymış. beni görünce güldü ve yanıma geldi. bense hala ellerimle kaşlarımı kapatıyorum. geçen sene gelsin konuşalım diye dua ettiğim çocuğun şimdi defolup gitmesini istiyordum. bir şeyler anlatıyor bense "hı hı" diyerek gözlerimle tuvaleti arıyorum. görünürde de hiç kapı yok ki .duvarda hep futbolcu adamların boydan boya resimleri var.  ben tuvaletin kapısını ararken işte o beklediğim ama bir türlü cevabını bulamadığım soruyu sordu.
"kaşlarına ne oldu?" hızlı düşünmem lazımdı bense donup kalmıştım. kafam durmuştu. ağzımdan çıkanları duyamamıştım bile.

"ımm şey kaşlarımı değil anımı tutuyorum ateşim var sanırım maçın heyecanı olsa gerek eheheh" dedim ve gittim oturdum yerime. kuzenim de hızlıca yanıma geldi.

"Hülya buldum tuvaleti adamın dediğine göre Hulk diye bir futbolcunun resminin arkasındaymış. ama hangi Hulk?...... " aklı sıra iğrenç bir şaka yapmaya çalışsa da  şakanın devamını yapmasına izin vermeden kalktım yerimden.
hatırladığım kadarıyla takımının renkleri mavi beyazdı. formalarından yola çıkarak buldum Hulk adın da ki futbolcuyu tabi tuvaleti de...

aynaya bakmamla kısa süreli bir kalp krizi geçirmem bir oldu. yaprak dökümünde ki Ali Rıza bey gibi bir elimle kalbimi tutup ağlamamak için kendimi zor tuttum.suyla olabildiğince çıkardım ama bu seferde birinin açık birini koyu olduğu belli oluyor.
kaderime razı gelip salona geri döndüm. oturdum yerime. kaşlarımın far olması yetmiyormuş gibi bir de arkama oturan adam kafama tüküre tüküre küfür ediyor. koltuğa iyice sindim. böyle böyle derken maç bitti. bende bir daha maç izlemeye giderken makyaj yapmamak için tövbe ettim. haliyle rüzgar da uçan far kısmetimin sonu oldu...

iyi kötü her türlü yorumunuzu yazın lütfen. ayrıca haftaya yazılmasını istediğiniz bir konu varsa yazı hakkında düşüncenizle birlikte yazmayı unutmayın.


                                                                                                                    -Hülya Temiz

 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!