Köşe Yazısı:Belki Bir Gün


Hayat keşke izlediğimiz filmler ya da diziler gibi olsa. Ben çok kıskanıyorum o hayatları. Kim kıskanmaz ki…
Keşke dizilerde olduğu gibi mutsuzken bir şarkı söyleyip mutlu olsak. Ya da yalnızken tüm arkadaşlarımız bizim için bir şeyler yapsa.
Gerçek aşk,gerçek eğlence,coşku,arkadaşlık her şey dolu dolu. Bunları yaşamak için bir çok sınavdan geçiriyor hayat bizi. Gerçek arkadaşlığı bulabilmek için bir çok arkadaş ediniyoruz. Bir çok insan tanıyoruz. Bazen “işte aradığım arkadaş /aşk bu” bazen de “keşke zaman geri alınsa da onunla geçirdiğim anıları unutsam” diyoruz.


Aslında her iki duyguyu da yaşamak gerek. Hayatın acımasız gerçekleriyle karşılaşmadan yaşamak mümkün değil. Bir an gelir herkese inat attığımız kahkahalar yüzümüze çarptığında tecrübesizlikten nasıl tepkiler vereceğimizi bilmediğimiz için herkes bize “zayıf biri o” diye bakarlar.
Küçümserler bizi. Bir süre sonra o zayıf ve güçsüz görüntüyü bizde benimseriz ve kendimize olan güven azalır.
Sonra vay efendim “ben kendine güvenen insanları severim” o insanda güven bıraktınız da seveceksiniz.
En ufak bir sorun olduğunda bunu anlayan arkadaşlarımız varsa o zaman gerçek arkadaşlığı bulmuşsunuzdur. Size her türlü yardım da her türlü mutluluğunuz da yanınızda olurlar..
Herkes o arkadaşlığı imrenir,kıskanır.  Bazıları iyi anlamda bazıları kötü anlamda. Bunlar ufak bir tartışmada yanınızda olup  barıştırmaya çalışanlar ve sizi birbirinize karşı kışkırtanlar olarak  ortaya çıkarlar.
Bu tür durumlarda içimizde ki  sesi dinlememizi söylerler. İnsanın iç sesi bir tane olur ama benim ki mübarek iç ses değil Viyana Filarmoni orkestrası.
İçimden o kadar çok şey düşünüyorum ki artık hangisine kulak vereceğimi bilemiyorum.
Arkadaşlıktan çok en zor buluna ise gerçek aşk bence.Maalesef ki doğada bunlar ya çok az ya da biz bulamıyoruz.

Biz kızlar çok safız valla. Gerçekten bak bak yakından bak safız. Erkeklerin fix bir lafı var “ciddi bir ilişki istiyorum” bunu her kıza ve arkadaşlarına  söylüyorlar bizde inanıyoruz.
Bunu size söyleyen erkek 2  gün sonra aynı lafı başka kıza söylüyor.
Belki bazıları böyle değil aralarda gerçekten öküz olmayanlar var ama geneli böyle. Unutmasınlar ki onların böyle havalı olmaları ya da en kibar tabirle götlerinin kalkmalarının sebepleri biziz. Biz yüz vermesek acaba bunları yapabilirler mi?
Geçen internette bir çocuk gördüm ask.fm de kızlar “sen gerçek misin?” “çok yakışıklısın” diye bir sürü şey yazmışlar. Çocuğun cevapları okuyunca herhalde diziler de oynayan çocuk oyuncu falan zannettim. Bir havalar bir havalar.

Soruyorum biz bu çocuğa kızlar böyle davranmasak çocuğa annesinden başka “çok yakışıklısın” demese bu çocuk böyle etrafta “dünyanın 8. Harikasıyım” diye gezebilir mi?
Açın gözünüzü kızlar onları vezir de eden biziz rezil eden de  bırakın biraz onlar düşünsün!
Feminist biri değilim sadece bir kız olarak gördüğüm şeyleri söylüyorum. Bu demek değil ki kızlar “çok süper kusursuzlar” Bu şekilde dolaşan sadece erkekler değil bazı kızlar da böyle. Her ne kadar kendi cinsimi korusam da erkeklerde haklı.
En küçük ilgide şımarıyoruz ve hemen “süperim” havalarına giriyoruz. Çünkü biz kızların en çok ihtiyaçı olduğu şey ilgidir. Bize ilgi gösterenler olmasa içimizden Hulk’un kadın versiyonu çıkar.
Ortalıkta erkeklerin kadınlardan daha güçlü olduğuyla ilgili bir dedikodu var. Hadi ama. Erkekler siz aynı anda yemek pişirip,temizlik yapıp telefonda konuşabilir misiniz? 10 santimlik topukların üzerinde yürüyebilir misiniz? 4,5 kiloluk bir bebeği 9 ay boyunca taşıyıp bu esnada işe gidip gelmeye devam edebilir misiniz? 6 saat belki daha fazla belki daha az bir süre boyunca doğum sancısı çekmeye dayanabilir misiniz? Bütün gece ağlayıp ertesi gün hiçbir şey olamamış gibi davranabilir misiniz?

Unutmayın; kadınlar sadece ojeleri kuruyana kadar yardıma muhtaçtır.

Her zaman bir şekilde kendimizi avutuyoruz. Bu yüzden de bende  kendimi avutmak için derin bir nefes alıp “sadece kötü bir gündü kötü bir ömür değildi” derim.

                                                                                                                 -Hülya Temiz

 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!