Köşe Yazısı: 14 Şubat Yalnızlığı

Şimdi malum Şubat ayındayız. Şubat ayına geldik mi herkesin aklına (sevgilisi olanların) sevgililer günü geliyor. Ama kimse bilmiyor ki 14 şubat aslında sap sap dolananların günü. Bilmezsiniz tabi çünkü şuan salladım. 
Bana göre 14 şubat olayı sırf sevgililer birbirine hediye alıp romantik yürüyüşler yapmak için uydurdukları bir gün. Ha 14 şubatta sevgilinle birliktesin ha 20 şubatta sevgilinlesin ne fark eder?

Sevgili dediğin her zaman yanına da olmalı bunun için özel bir güne ne gerek var? Sevgiler günü dedin mi herkes bir panikliyor. Acaba ne alsam? Acaba nereye gitsek? Bir tek sevgililer de değil dükkanlarda ki her şey bir anda kalpli kırmızı süslere bürünüyor. Sokakda her gün 1 tl 1 tl diye satılan güller o gün 20 tl oluyor. Yazık günah lisede ki çocuk ne yapsın.

Bunun yemeği var dışarıda gezmesi kızın istekleri beğendikleri falandı filandı derken o çocuk cağız sırf parası kalmadığı için kızla bir daha dışarı çıkmaya da bilir. Bunları da düşünmek lazım değil mi?

Hayır yani olan var olmayan var. Olmayanlar ne yapsın? Nispet yapar gibi  “bak bak benim sevgilim var hahahah” “bak bana sevgilim ne almış” yanlarından geçerken bakışlarından bunu anlıyorum.

Bir kere şöyle bir gerçek var ki eğer birisini seviyorsanız bir başkasının size dayattığı kurallarla değil de içinizden gelen hislerle hareket edersiniz. 

Sırf sevgiler günü diye bir gün var diye sevgilinize hediye alacaksanız almayın. Ne anladım ben o hediyenin içtenliğinden. Hadi günü geçtim ya o espriler ne olacak? Ne kadar pis espri ya da laf sokan espri varsa 14 şubatta yapılıyor. Hele bir tanesi var hala aynı popülerlikle devam ediyor.
-aşkım sana bir hediye aldım hani bugün 14 şubat ya….
-ne aldın?
-şurada ki kırmızı Ferrari renginde oje aldım.
Hiç eskimedi… ben bu diyalog da mantık aramam yani arayamam bunu hangi akıllı bulduysa hangi kafayla yazdıysa artık. Şimdi biz yalnızlar olarak bu 14 şubatı yalnız geçirmeyeceğiz. Nasıl mı?

İlk önce güzelce pijamalarımızı giyeceğiz sonra sıcacık yatağımıza gireceğiz daha sonra kulaklığımızı takıp dışarıda el ele yürüyen sevgililerden daha güzel vakit geçirdiğimiz bir gün hayal edeceğiz.

364 gün yalnız olan insana 14 şubat koymaz. Kısa ve öz. Şimdi boşu boşuna sevgilimiz yok diye triplere giymeye gerek yok. 364 gün boyunca zaten yalnızdık neden bir gün yüzünden twitter da ve facebook da atarlı ya da küçük düşürücü durumlar atalım ki.

Biz bi kere gururlu yalnızlarız. Yalnızsak yalnızız arkadaş. Her sabah günaydın mesajı her akşam iyi geceler mesajı atanımız yok diye bu hallere düşmeyelim. Bizimde bizi sıcacık tutan yatağımız ve yastığımız var. Bizi anlayan anlatan şarkılar var.

Sevgililer günün en kötü yanı ise platonik aşık olanlarının sevdikleri kişilerin başkasıyla şuan birlikte olması. Şimdi size kısaca platonik aşkı anlatayım. 

Evrende yalnız dolaşan iki noktanın şans eseri çakışmasından sonra noktalardan birinin yeniden buluşmak için geri dönerken diğerinin yoluna devam etmesine denir. Evet çok güzel anlattım sanırım.

Bu yazı daha çok hayatlarının şuan ki kısmını yalnız geçiren arkadaşları teselli etmek için yazılmış bir yazıdır. Sevgilisi olan arkadaşlara buradan sesleniyorum olan var olmayan var gözümüze sokmayın bunu. Yine de şuan yanınızda biri varsa 14 şubatı birlikte geçirin belki bir daha ki 14 şubatta sizde bizim yalnızlar klubümüze gelebilirsiniz. Kapımız her zaman açık pek kapanacak bir kapıya da benzemiyor zaten.

İyi kötü her türlü yorumunuzu bekliyoruz...
Hülya Temiz
 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!