Liam Payne, Eşcinsellerden Nefret mi Ediyor?


One Direction grubunun 20 yaşındaki solisti Liam Payne, 18 Ocak'ta "Duck Dynasty" yıldızı Willie Robertson'a twitter üzerinden övgü dolu sözler söylemesi Youtube yıldızı Tyler Oakley tarafından yanlış anlaşılınca sosyal medya Liam Payne'in Homofobik olduğu yönünde çalkalanmaya başladı.

Liam Payne dün (18Ocak) twitter sayfasından Willie Robertson'a:
"@williebosshog sen/senin ailene kocaman sevgiler, iş özelliklerinize ve aile değerlerinize büyük saygım var. Büyük hayranınım."
tweetini gönderdi. Liam Payne'in, homofik olarak bilinen Willie Robertson'a olan hayranlığını dile getirmesini Youtube starı Tyler Oakley tarafından yanlış anlaşıldı ve Liam'in homofobik olduğu kanısına kapılarak Liam Payne'e twitter üzerinden aşağıdaki tweeti gönderdi.
"Vay. Çok şaşkınım. Liam Payne'in bu tweeti beni hayal kırıklığına uğrattı. Bu tam anlamıyla herşeyi değiştirir. Eğer aktif bir şekilde bağnazlığı, homofobikliği ve cehaleti  destekleyen birini savunuyorsan, tartışmak için biz seninle aynı frekans bile değiliz."
Tyler Oakley'nin bu tweeti üzerine twitter'da Liam Payne hakkında Homofobik iddiaları dolaşmaya başladı. Konu hakkında gazetelerde de haberler çıkmaya başlayınca Liam Payne dün (19 Ocak) twitter sayfasından açıklama yaparak  yalan yanlış haber yapan gazetecilere tepki gösterdi ve şunları söyledi:
Birilerinin hayranı olmak ve hala ailesini bir arada tutma yolunda olmasına hayran olmam dediklerinin tümünü onayladığım anlamına gelmez. 
Aman Tanrım, birisi bir şovun etiket konulmadan hayranı olamaz mı, diğer gün akşam yemeği aldım bu yeni haber yapıldı.
Sizleri mutlu etmek için ne yapmalıyım. 20 yaşındayım. 20 yaşındayken yaşadığın yerde senin gibi yaşıyorum fakat olağanüstü şartlarda.
Yargılamadan hiçbir şey yapamam, bunu deniyorsunuz ve bu konuda yazıyorsunuz
Ve bu tweetleri atarak elinizde oynatıldığımı biliyorum ama aptal hikayelerden bıktım. Hepinizin büyüme zamanı.
Saçmalığa bakın, asla böyle bir şey söylemedim. Eğer gerçek bir şey hakkında yazacaksanız dünyada bunun hakkında çok konu var. Resim için tıklayınız
Bir şov izledim çoğu insanın yaptığı gibi beğendim. Benim twitter'ımda oturmayı bırakın ve araştırmalarınızı yapın #tembelgazeteciler
 Tüm bu tweet'lerin hedefi gazeteciler ve blogcular. Fanlar değil.
Tüm bunlardan bunaldım. Konuşma özgürlüğü yasası geri geldiğinde döneceğim ve insanlar okudukları her saçmalığa çok fazla inanmamalılar.
Tyler Oakley  ise konu hakkında  son tweetinde ölüm tehtitleri almaya başladığını ve internete kısa bir süre ara verdiğini söyledi. 
 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!