İyi Şanslar Charlie Dizisinin Lezbiyen Ailesi ABD'de Tepkiyle Karşılandı

Disney Channel'ın sevilen dizisi Good Luck Charlie'nin 26 Ocak Pazar günü, aylar öncesinde haberi gelen eşcinsel çiftin yer aldığı bölüm yayınlandı. "Down a Tree" isimli bölümünde Disney tarihindeki ilk eşcinsel çift olma özelliğini taşıyan Susan ve Cherly karakterleri ABD'de bazı kesimler tarafından tepkiyle karşılandı. Bölüm sonrası Amerikan Aile Birliği Derneği üyesi olan 1 milyonun üzerinde anne, kelimenin tam anlamıyla çıldırdı. Derneğin geçtiğimiz yıl, eşcinsel karakterlerin dizide yer alacağı açıklandıktan sonra e-posta kampanyası yaptığı biliniyor fakat o dönemlerde Disney'den konu ile ilgili açıklama gelmemişti.
RTÜK'ün kontrolünde bulunan Türkiye'deki Disney Channel'da da yayınlanan dizinin o bölümünün Türkiye'de yayınlanıp yayınlanmayacağı ise oldukça merak konusu. Çünkü RTÜK, Digitürk'de yayınlanan ''Sex And City 2" filminin bir sahnesinde gerçekleşen eşcinsel evlilik töreni nedeniyle Digitürk'e ceza kesmişti ve RTÜK Başkanı Davut Dursun şöyle bir açıklamada bulunmuştu:

''Kuşkusuz kendisini homoseksüel olarak tanımlayan kimselerin de yasal ve kültürel imkanlar elverdiği ölçüde bir akit dahilinde birleşmeleri mümkündür. Böyle bir durumun, olağanlaştırılarak, sunulması ise, çocuklar ve gençler üzerinde olumsuz etki oluşturacak, toplumun temeli aile kurumunu zafiyete uğratacaktır. Bu tür ilişkilerin normal gösterilmeye çalışılması, Türk aile yapısına zarar verici niteliktedir.''

İşte Disney tarihinin ilk eşcinsel çifti Susan ve Cherly'ın rol aldığı İyi Şanslar Charlie'nin yeni bölümü:


 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!