Film Önerisi: Göçebe

Tür: 2013, Bilim Kurgu
Yapım: 2013 - ABD
IMDB Puanı: 5.8
Yönetmen: Andrew Niccol
Oyuncular: Diane Kruger , Saoirse Ronan , Chandler Canterbury , Jake Abel , William Hurt, Max Irons

Stephenie Meyer'ın yazdığı aynı isimden uyarlanan filmi Zamana Karşı ve Savaş Tanrısı gibi filmleri yönetmiş olan Andrew Niccol yönetti ve beyaz perdeye uyarladı. Birbirinden güzel müziklerle süslenmiş olan film biraz sönük kalmış ve bir çok eleştirmenin sert eleştirilerine maruz kalmış olmasına rağmen boş zamanlarınızda izlenebilecek en iyi filmlerden biri. Özellikle bilim kurgu severlerin mutlaka izlemesi,kaçırmaması gereken bir film. Kitapta geçen çoğu sahneyi sığdıramamış olmaları bende biraz hayal kırıklığı bırakmış olsa da 680 sayfalık kitabı 125 dakikalık bir filme sığdırmaya çalıştıkları için yine de iyi iş çıkarmışlar.

Oyuncularına gelince hepsi de gerçekten çok iyi. Özellikle de Atonement filminde oynayan ve bu filmdeki rolü ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Altın Küre'ye, BAFTA'ya Oscar'a aday gösterilen en genç kişiler arasında yer alan Saoirse Ronan ve Alman oyuncu Diane Kruger sergiledikleri performans ile filmi daha çekici kılan şeyler arasında.


Filmin konusu ise şöyle(Bundan sonrası spoiler içerir!);
Bilimsel açıdan gelişmiş ve içlerinde iyilik barındıran mükemmel Uzaylılar tarafından dünya ele geçirilir. Uzaylılar küçük bir ışık demeti olarak gösterilmiş ve bu uzaylılar insanların bedenlerini ele geçirip içinde yaşayabiliyorlar ve zihinlerini kontrol edebiliyorlar. Tabi ki bazı istisnalar da var; Melanie Stryder gibi. Melanie Stryder kardeşi Jamie ve Jared ile birlikte son insan örneği olma ihtimali var bu yüzdende onları yaşatmak için kendini feda ediyor. Göçebe(Wanderer) Melanie'nin içine yerleştiriliyor ve Avcılar diğer yaşayan son insanları bulması için Melanie'nin zihninde olan Göçebe'nin yardımını ihtiyaç duyarlar. Fakat Göçebe tam olarak kontrolünü sağlayamaz çünkü Melanie zihninde onunla konuşuyor ve bazen kısa süreliğine kendi bedenini ele geçirebiliyor. 

 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!