Türkvizyon Şarkı Yarışmasında Ülkemizi Temsil Edecek İsim Açıklandı2013 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan Türkvizyon Şarkı Yarışmasında ülkemizi temsil edecek olan isim açıklandı. Türk dili konuşan halklar ve ülkeler arasında, ortak müzik kültürünü, dilini ve sanatını geliştirmek amacıyla yapılacak olan yarışma bu yıl Eskişehir'de düzenlenecek ve ülkemizi seslerini ilk kez Güneşi Beklerken dizisi ile duyuran Manevra grubu temsil edecek. Konuyla ilgili açıklama yapan  Eskişehir valisi Güngör Azim Tuna :
"TRT'den ülkeyi temsilen bir seçim yapmasını istemiştik. Onlar da yaptıkları çalışma sonucu Manevra Grubu'nu belirledi." dedi
Türkvizyon Yarışması iki yarı finalden ve bir finalden oluşacak. Birinci Yarı final 19 Aralık 2013'te, İkinci yarı final 21 Aralık 2013'te Final ise 23 Aralık 2013 tarihinde düzenecek. Yarışmanın her iki yarı finalde de 10 ülke yarışacak ve bunlardan sadece 6 ülke finale çıkma şansını yakalayacak. Yarışmayı kazanan ülke Eurovision Şarkı Yarışması'nda olduğu gibi bir sonraki yıl ev sahipliği yapacak.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Güneşi Beklerken dizisi hazırladıkları  "Kabullenmek mi Lazım" şarkısı ile büyük beğeni toplayan Manevra grubunun (Vokalde İlkay Sipahi, Elektrik Gitarda Ekrem Yıldırım, Bas gitarda Fatih Konka)  Türkvizyon Yarışmasında hangi şarkıyı seslendireceği  henüz açıklanmadı. 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!