Madonna: "Tecavüze Uğradım"


Pop müziğin Kraliçesi Madonna, Harper's Bazaar dergisinin Kasım sayısının kapağında yer aldı. Derginin yeni sayısı için Terry Richardson objektifinde birbirinden iddialı pozlar veren 55 yaşındaki başarılı şarkıcı,  dergi röportajında hayatı hakkında daha önce duymadığımız konulara değindi.

Oğlu David Üzerine: 
Bu gözlerimi açma deneyimi oldu. Hayatımdaki gerçek bir düşüş noktası. Sahnede mastürbasyon taklidi ya da Sex kitabını yayınladığımda hatta bir ödül töreninde Britney Spears'ı öptüğümde hakkımda konuşan insanlara başımı çevirebilirdim. Bir çocuğun hayatını kurtarmaya çalıştığım için cezalandırıldığımı düşünmemiştim. Arkadaşlarım bu dönemleri geçici doğum sancısı olduğunu söyleyerek beni neşelendirmeye çalıştı. Bu belli belirsiz rahatlamamı sağladı. Her durumda bunun üstesinden geldim. Hayattayım.
Gençlik Yılları Üzerine: 
Birden fazla arkadaşın olmayabilir ama  hiç arkadaşım  olmamış da olabilir. Ama sonucu iyi oldu çünkü popüler  ve sosyal hayatınız olmadığında  bu sizin geleceğinize odaklanmanız için daha fazla zaman kazandırıyor. GERÇEK bir sanatçı olmak için New York'a gittim. Kendimi *nonconformists gibi bir şehirde ifade edebilmek için.
New York'taki İlk Yılları Üzerine:
New York'ta bunları yaşayacağımı düşünmemiştim. Bana kollarını açıp karşılamadı. İlk yıl, silah zoruyla tutuldum. Sırtımda bıçakla sürüklenerek bir binanın çatısında tecavüze uğradım. Daireme 3 kere hırsız girdi. Neden bilmiyorum ama onlar ilk girdiğinde benim radyomu aldılar daha sonra da zaten alacak daha değerli hiçbir şey yoktu. Yüksek binalar ve New York'un büyük yüz ölçümü nefesimi kesmişti. Cızıltılı sıcak kaldırımlar, trafik gürültüsü ve sokaklarda koşturan insanların elektriği benim sinirlerimi şok etmişti. Kendimi hayatta kalmak için kalabalıkta yolunu bulmaya çalışan bir savaşçı gibi hissettim. 
Kariyeri Üzerine: 
Eğer işimde ya da günlük yaşantımda bazı şeylere cesaret edemiyorsam o zaman gerçekten bu gezegende yaşama nedeni görmüyorum.
Çocukları ve Şimdiki Yaşamı Üzerine:
On yıl sonra, işte burdayım, boşanmış ve New York'ta yaşıyorum. Dört inanılmaz çocuk ile kutsandım. Onlara kutunun dışında düşünmeyi öğretmeye çalışıyorum. Cüretkar olmayı. Yaptıkları işi, herkes yapıyor diye değil doğru olduğunu düşündükleri için seçmelerini istiyorum. Film çekmeye başladım, muhtemelen bu şimdiye kadar yaptığım en zorlu ve ödüllendirici bir şey oldu. 
Din Üzerine:
İslam ülkelerinde kızlar için okul inşa ediyorum ve Kuran okuyorum. Tüm kutsal kitapları okumanın önemli olduğunu düşünüyorum. Arkadaşım Yaman'ın bana her zaman söylediği gibi, iyi bir Müslüman iyi bir Yahudi, İyi bir Yahudi iyi bir Hristiyan'dır. Buna katılmasam olmazdı. Bazı insanlara göre bu çok cüretkar bir düşünce. Hayat devam ediyor (Tanrıya şükürler olsun) Cesur olma düşüncesi benim için norm haline geldi. Elbette bu her şey hakkında soru sormakla ilgili. İnsanların fikir ve inanç sistemlerini zorlamak ve sesini duyuramayanlar, benim günlük yaşantımın bir parçası haline geldi. Benim kitabımda bu normal bir durum. Benim kitabımda, herkes cüretkar bir şeyler yapıyor. Lütfen kitabı açın. Sizi cesaretlendiriyorum!
*Yerleşik değerleri düşünceleri benimsememe toplumun kurallarına değerlerine uygun davranmama...


    
 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!