Lorde, Selena Gomez'in "Kadınları Küçük Düşürdüğünü" Düşünüyor!


Royals şarkısı ile tanınan  ve  şu sıralar ünlülere atıfta bulunmasıyla adından söz ettiren Yeni Zelandalı 16 yaşındaki şarkıcı Lorde'un yeni hedefi Selena Gomez oldu. Son gerçekleştirdiği röportajında Feminist biri olduğunu ve Selena Gomez'in Come and Get şarkısını örnek göstererek kadınların bu şekilde lanse edilmesinden rahatsızlık duyduğunu dile getiren Lorde;
"İyi düzeyde olan Pop müziği seviyorum. Fakat ben feminist biriyim ve onun bu temalı (Come & Get It) şarkısında "Hazır olduğunda gel benden al" demesi ve kadınların bu şekilde tasvir edilmesinden bıktım."
Lorde, geçtiğimiz günlerde de Lana Del Rey için:
"Lana Del Rey harika biri ama genç kızların onu dinlemesini çok sağlıksız buluyorum. Biliyorsunuz ki "Sensiz bir hiçim" diyen bu tarz şarkılar, tişört çekiştirmeler, umutsuzluk, beni bırakma gibi şeyler duymak genç kızlar için iyi bir şey değil." demişti.
Bazı kadın sanatçıların genç kızlar için iyi örnek olmadığını dile getiren Lorde: 
Bence bu sektördeki çok sayıdaki kadın belki de genç kızlar için çok iyi şeyler yapmıyorlar. Bazı büyük kadın  starların röportajında okumuştum "Ben feminist değilim" diyordu. Bu ney olduğumu bilmiyorum" gibi bir şey.
Konu hakkında sessizliğini koruyan Selena Gomez'in Lorde'a ne yanıt vereceği merak konusu!

 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!