ZAYN MALİK BİR TÜRK GAZETECİ İLE RÖPORTAJ GERÇEKLEŞTİRDİ

Hürriyet gazetesi yazarı Barış AKPOLAT One Direction grubu üyesi Zayn Malik ile röportaj gerçekleştirmiş.  İşte Hürriyet'in Zayn ile gerçekleştirdiği röportajın detayları:

One Direction, son birkaç yılın en büyük müzikal bombası. İki yılda 100 milyon Sterlin kazandılar, boyband kültürünü yeşerttiler. Grubun önemli üyelerinden Zayn Malik’le (19) bir röportaj imkânı yakaladım ve hemen kabul ettim. Röportajdaysa telefon yüzüme kapanınca işler karıştı

One Direction’ın Facebook’taki yasal Türk üye sayısı Fransa’dan hemen sonra geliyor: Tam 300  bin. Twitter’da her hafta “Türkiye’ye gelin” temasıyla ‘trending topic’ oluyorlar. Grubun tek Müslüman üyesi Zayn Malik’le röportaj yapabilecektim. Malik beni cep telefonumdan arayacak ve 15 dakika konuşabilecektim; gayet güzel. Fakat her şeyin kesinleşmesinden sonra grubun plak firması Sony Entertainment’tan bir mail aldım. ‘Sorulamayacak Sorular’ başlıklı mail sonucunda anladım ki, Zayn Malik’e “Nasılsın” diye soracağım o da keyfinin yerinde olduğunu anlatıp telefonu kapatacaktı. Öyle olmadı. Kaderci olduğunu söyleyen Malik’e “Dindar mısınız?” diye sordum. “Evet” dedi. Konu Müslümanlığına geldiğinde telefon yüzüme kapandı. Üç dakikalık röportaj da isimleri gibi ‘Tek Yönlü’ oldu.

TAKE ME HOME İLK ALBÜME GÖRE DAHA OLGUN

Selamlar nasılsınız?
- Gayet keyifli geçiyor günler, teşekkürler. 
Single’ınızın tanıtımı için ülkeniz İngiltere’desiniz. Neler yapıyorsunuz?
- Geçen hafta iTunes Festivali’ndeydik. Albümü tanıtmakla meşguluz şu sıralar.
Son albüm ve single’ınızı anlatır mısınız biraz?
-Albümün adı ‘Take Me Home’ ve yayınlanan ilk single’ımızın ismi de ‘Live While We’re Young’. Bu albümün ilk albümden daha iyi olmasını istedik. Albüme daha fazla dahil olduk ve sonuçtan gurur duyduk. Sözlere dikkat ettik ve müziğin daha kişisel olmasını istedik. Bu sayede albüm ilkine göre daha olgun tınlıyor. Şarkılar daha çok hepimizin kişisel deneyimlerini anlatıyor. Etrafımızda, günlük hayatta gelişen olaylardan bahsediyoruz. Hayranların ne düşündüğünü öğrenmek için sabırsızlanıyorum.
Albümdeki tüm şarkılar size mi ait? Cover şarkıya yer verdiniz mi? 
- Hayır, şarkıların hepsi orijinal ve bize ait. 
Twitter profilinizin biyografi bölümünde “Hayat bir lunapark treni” yazıyor...
- Demek istediğim şu: Hayat gerçekten çılgın bir ‘roller coaster’. (lunapark treni) Gözlerinizi kapatıp kendinizi ona bırakın ve hayatınızı yaşayın. Ben kadere gerçekten çok inanırım. O yüzden hep “Yapmanız gerekeni yapın ve kendinizi hayatın akışına bırakın” derim. 
“Kadere çok inanıyorum” diyorsunuz, peki dindar mısınız?
- Evet, biraz dindarım diyebilirim.
Peki grubun tek Müslüman üyesi olmanızın One Direction’un Müslüman ülkelerde de tutulmasıyla bir ilgisi var mı?
- Dııııııııııt....! 
(Zayn Malik’le görüşmem bu sorunun ortasında tak diye kesiliyor ve bir daha konuşamıyoruz.)


RÖPORTAJIMIZA MAIL’LE DEVAM EDİYORUZ

Grup iki yılda 100 milyon Sterlin’den fazla para kazandı. Bu genç yaşta böyle ünlü olup, para kazanmak nasıl bir his?
- Bütün bunlar bize çok garip geldiği gibi hepsi bir anda oldu. Ama ayaklarımız yere basıyor.Muhteşem arkadaşlarımız, ailelerimiz ve bize yardım eden iyi bir ekibimiz var. 
Bu kadar büyük bir hayran kitlesini nasıl kazandınız? Bunun arkasındaki sır nedir?
- Sırrın ne olduğunu bilmiyorum. Tek bildiğim internet, Twitter ve Facebook aracılığıyla bizim neslin dilden dile yaymasının işimize çok yaradığı. 
Facebook’taki Türk hayranlarınızın sayısı 300 bin, bu da Fransa’nın hemen gerisinde demek. Türkiye’de bir konser verme ihtimaliniz var mı?
- Açıkçası şu an pek bilemiyoruz ama Türkiye’de çok ciddi bir hayran kitlemizin olduğunun farkındayız. Umarım yakında geliriz.
Şöhretin sonsuza kadar devam etmediğini hepimiz biliyoruz. Bir gelecek planınız var mı? Mesela solo albüm yapmayı hiç düşünüyor musunuz?
- Soloyu düşünmek hepimiz için henüz çok erken. Grupta olmayı çok seviyorum. Dürüstçe, One Direction’un çok iyi beş arkadaştan kurulduğunu söyleyebilirim. Umarım sonsuza kadar devam ederiz. Kimbilir...
iPod’unuzda en çok çalan şarkı hangisi?
- Tam bilemiyorum, sanırım bir Chris Brown şarkısıdır.
Son zamanlarda aklınızı başınızdan alan bir şarkı oldu mu?
- Ne-Yo - Let Me Love You!
Sorulamayacak sorular listesi
* En beğendiğiniz ünlü kim?
* Hanginizin kız arkadaşları var?
* One Direction ismini kim buldu?
* X-Factor ve detayları...
* Birbirinizin en kötü huyları nelerdir?
* Kavga eder misiniz?
* Birisinin size yaptığı en iyi eşek şakası nedir?
* Diğer üyeleri tek kelimeyle anlatabilir misin?
* En komik hayran hikayeniz nedir?
* Eğer bu grupta olmasaydınız ne yapardınız?
* Konsere çıkmadan önce yaptığınız ritüeliniz var mı?
 
Facebook Sayfamız
Bize Ulaşmak mı İstiyorsun?
Şimdi E-Posta Gönder!